Ministr Koníček přenechal firmu manželce.

Ministr práce a sociálních věcí František Koníček ukončil podnikání ve firmě Armaturka Krnov . Jako ministr by totiž neměl podnikat, aby nebyl podezřelý ze střetu zájmů. Své podnikání ovšem ukončil způsobem, který nasvědčuje tomu, že to nemyslel vážně.

Ministr končí, jeho manželka zůstává.

František Koníček byl v roce 1993 u založení Armaturky Krnov a do letošního července předsedal její dozorčí radě. Členem této dozorčí rady je i Koníčkova manželka Alena, která  ve zmiňované firmě zůstává i po odchodu svého manžela. Vůbec nejzajímavější je potom jediný akcionář Armaturky Krnov. Tím je firma Equity Brokers, která má takzvanné anonymní akcie. To znamená, že jejich držitelem a potažmo vlastníkem Armaturky Krnov může být kdokoliv. Podle dřívějšího vyjádření Františka Koníčka drží akcie Equity Brokers právě jeho manželka Alena. Složení orgánů firmy Equity Brokers nasvědčuje tomu, že jde o rodinný podnik. František Koníček osobně předsedá představenstvu. V dozorčí radě sedí jeho manželka Alena a zbylá dvě místa obsadily další ženy s příjmením Koníčková. Křestními jmény Simona a Klára. Jestli jde o příbuzné ministra nevíme, každopádně podle svého životopisu má František Koníček dvě dospělé děti.

Armaturka Krnov dodává i ČEZu a LUKOILu

Armaturka Krnov je kovoobráběčská firma, která dodává výrobky státním podnikům jako je ČEZ, ČEPRO, MERO či Správa státních hmotných rezerv Zahraniční odběratelé jsou převážně ze zemí bývalého Sovětského svazu a patří mezi ně i v Česku dobře známý LUKOIL

Firmy skupiny Equity Brokers usilují o podíl na dostavbě Temelína

Čekám na vaše komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: