Advertisements

Kauza Key investments. Praha 13 uchránila 106milionů. Zásadní bylo svědectví odsouzeného ex manažera.

Radní Prahy 13 mohou poděkovat nepravomocně odsouzenému ex manažerovi zkrachovalé makléřské firmy Key investments Danielu Brzkovskému. O jeho svědectví se totiž opřel pražský vrchní soud, když nedávno rozhodl o tom, že Praha 13 nemusí frmě Key Investments vracet 106 milionů. Vyplývá to z rozsudku, který jsme získali. Prahu 13 žaloval insolvenční správce Key Investments. Argumentoval tím, že Praha 13 inkasovala 106milionů již v době, kdy Key investments krachovala. Podle správce šlo o neplatný úkon. Praha 13 se prý obohatila na úkor ostatních věřitelů Key Investments.
Prvoninstační soud dal správci za pravdu, ale odvolací soud toto rozhodnutí zvrátil.
“Sporná platba byla vrácením zákaznického majetku žalovaného (Prahy 13) jenž není součástí majetkové podstaty dlužníka (Key Investments ) a proto se nejednalo o neúčinný právní úkon, “ uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Markéta Hudečková
Za zásadní přitom označila svědectví zmiňovaného ex manažera Daniela Brzkovského.
“Z výpovědi Ing. Daniela Brzkovského i z výpisů z účtu dlužníka u Centrálného depozitára cenných papierov a.s. k 9.3.2011 a k 1.7.2011, byly listinné investiční nástroje žalovaného po skončení smlouvy prodány, z povahy věci se takto získané finanční prostředky nemohly stát dlužníkovým majetkem, pouze se transformovaly na finanční prostředky, které byly žalovanému následně vyplaceny, “ stojí v rozsudku.
Praha 13 byla klientem Key Investments. Narozdíl od jiných nepřišla ani o korunu. Daniel Brzkovský byl odsouzen za to, že řádně nepečoval o peníze klientů. Proti odsuzujícímu rozsudku se odvolal. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Advertisements

Čekám na vaše komentáře

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: